Şekil Almayan Şaç Sorununuz Mu Var?

Bazen saçlarımız öyle bir hal alır ki ne yaparsanız yapın hiçbir sonuç elde edemezsiniz. Bu durum her kadının başına zaman zaman gelir ve koca bir gününü rezil eder. Ama bazı değişmeyen “saçlara şekil verme” yöntemleri işe yarar. Şimdi bunlara bir göz atalım.

Saçlarınızı ters yöne taramayı hiç denediniz mi? Her zaman taradığınızın ters yönüne tarayarak saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Saçların taranan tarafta kalmasını sağlamak için biraz saç spreyinden faydalanılması gerekebilir.

Aceleniz var ve zamanınız yok dışarı çıkacaksınız ama saçlarınız bir türlü şekil almıyor mu? Kuru şampuan spreylerini denemenizi tavsiye ederim. Kuru şampuan spreyini kullanıp ardından saçlarınızı tarayın. Bu sayede saçlara ufak dokunuşlarla bir şekil vermiş olursunuz. Ardından da bir atkuyruğu ile o günü o şekilde kurtarabilirsiniz.

Tarak, yünlü kıyafet ya da herhangi bir nedenden dolayı kabaran, elektriklenen saçlarınızın bir düzene girmesi için bir miktar saç kremi ve saç spreyi etkili olacaktır. Spreyi tarağa sıkıp taramak da faydalı olabilir. Ya da saç maskenizi saçlarınızda biraz daha fazla tutup saçlarınızın daha sonra durulayabilirsiziniz.

Saç dipleriniz geldiyse boyamaya fırsatınız yoksa ve bu durumdan çok rahatsızsanız saç diplerinizi gizlemekle işe başlayın. Bu durumu gizlemek için saçlarınızı dağınık topuz modelleriyle toplayabilir, spreylerle dalgalı hacimli görünüm kazandırarak saçları dağınık bir şekilde toplayabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir