Fransızca öğrenmek için 8 neden

Fransızca öğrenmek mükemmel bir fikir, ama ilk bakışta biraz korkutucu gelebilir. Çok güzel bir dil ve işin temelini öğrenmek o kadar da zor değil. İşte size Fransızca öğrenmek için nedenler…
#1 Seksi Bir Dil
Fransızca çok seksi bir dildir. Kulağa çok şiirsel ve müzikal gelir. Fransızca bir filmi altyazılı seyrederken birazda olsa konuşulanları anlayabilmek iyi olmaz mıydı? Bir de şunu düşünün, yakışıklı bir Fransızla karşılaştığınızda onunla ana diliyle konuşmak etkileyici olmaz mıydı? En azından bunun için değer!
#2 Turistik Ziyaret
Temel bir kavrayışa sahipseniz, Fransa geziniz çok daha etkileyici ve eğlenceli olacaktır. Zaten kendi ülkelerinde yabancı bir dili kesinlikle kabul etmeyen yerli halk, sizi takdir edip olabildiğince yardımcı olacaktır. Ayrıca yolunuzu kaybettiğinizde veya bir yemek siparişi verirken işiniz oldukça kolaylaşacak.
#3 Yurtdışına Yerleşme
Fransızca konuşulan bir ülkeye mi taşınacaksınız? İşte bu Fransızca öğrenmek için en iyi nedenlerden biri. Bu sizin günlük yaşamınız için gerekli ve en azından sadece diğer gurbetçilerle değil oranın insanlarıyla da iletişim kurabilmenize olanak tanıyacak.
#4 Kültür
Yeni bir dil öğrenmek sizi yeni bir kültüre daha yakınlaştırır ve onu daha iyi anlayabilmenizi sağlar. Dil ve kültür birbirine o kadar iç içe geçmiştir ki birini anlayabilmek için diğeri hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Fransızca öğrenmek size Fransa’nın zengin kültürünü ve tarihini öğrenmenize fırsat sağlayacaktır.
#5 Orijinal Metinler
Orijinal dilinde bir kitabı okumanın tadı başkadır. “Tercümede kaybolma” ifadesini hiç duymadınız mı? Çünkü çevirmen ne kadar iyi ve tecrübeli olursa olsun, yazarın aktarmak istediklerini tam olarak ifade edemeyebilir ve işler içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Fransızca öğrendiğinizde bu çeviri silsilesine girmeden orijinal metinleri okuyabilirsiniz.
#6 Zihin Egzersizi
Hiç beyninizin iyi bir zihin egzersizine ihtiyacı olduğunu hissetmediniz mi? Fransızca öğrenmek mükemmel bir zihin egzersizi yönetimidir. Yeni bir dil öğrenmek beynimizi kullanmamızı ve onu etkin tutmamızı sağlar. Fransızcadaki incelikler buna en güzel örnektir.
#7 İletişim
Global iletişimin modern dünyasında, farklı ülkelerden insanlarla çoğu kez iletişim kurmak durumunda kalıyoruz. Biraz Fransızca bilgisiyle Fransa, Canada, İsviçre gibi ülkeler deki insanlarla kolayca iletişim kurabilirsiniz.
#8 İş Hayatı
CV’nizde farklı dillerin olması sizin için her zaman bir avantaj sağlayacaktır. “Dünyadaki herkes İngilizce konuşuyor” ifadesi büyük bir yanılgı, bazı pozisyonlar için Fransızca da olmazsa olmazlardandır. Yurtdışı müşterilerinizle ilgilenirken size yardımcı olabilir, hatta denizaşırı bir ülkede iş bulma şansınızı da arttırabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir