Eyeliner Sürmenin Yolları

Eyeliner Sürmenin Yolları
Biz kadınlar eyeliner sürmenin çeşitli yollarını ararken sizlere bu yazı ile yardımcı olacağımı düşünüyorum. Bu zor savaşı hepimizin gözleri karara karara vermişizdir. Şaka bir yana eyeliner sürmek zor ve el pratiği isteyen bir iş olmakla beraber tüm dikkatinizi eyeliner’e vermelisiniz. Ve elleriniz titrememeli. Hepimiz pürüzsüz, hatasız ve mükemmel bir eyeliner çekmek isteriz. Peki, bunun için neler yapmalıyız nelere dikkat etmeliyiz?
• Mükemmel düz bir çizgi çekmek istiyorsanız işe kalem eyelinernızla başlamalısınız. Kalem eyelinerınız yok ise normal göz kalemi de kullanabilirsiniz. Kalem ile çizgiyi istediğiniz gibi çekin ve üzerinden likit eyeliner ile geçin. Daha güzel bir sonuç alacağınızdan eminim.
• En zor kısımlarından biride kuyruk kısmıdır. Kuyruk çizerken hepimiz illa ki yamulmuşuzdur. Bunun olmasını istemiyorsanız eski kredi kartınızı ve ya küçük karton yardımı ile halledebilirsiniz. Kartı gözünüzü hizasına koyun ne kadar yataylıkta kuyruk yapmak isterseniz ona göre ayarlayın ve çizin.
Kart Yardımı İle Eyeliner Sürüş Tekniği
• Eyelinerin kalıcılığını far ile arttırabilirsiniz. Yukarıda gördüğünüz fotoğrafta kadın önce far üzerine eyeliner sürmüş. Sizde böyle yaparsanız altta far tabakası olduğu için eyeliner daha kalıcı olacaktır.
• Eyeliner sürerken size yardımcı olacak malzemelerden biriside kartın yanı sıra banttır. Yüzünüze hiç bir şey sürmeden önce eyeliner süreceğiniz bölgeye acıtmayan bant yapıştırıp sürerseniz işinizi daha kolaylarsınız. Nasıl diklikte ve hangi yönde sürmek istiyorsanız o dereceyle bandı yapıştırmalısınız.
Bant Yardımı İle Eyeliner Sürüş Tekniği
• Eyeliner sağa sola çok çabuk bulaşan bir makyaj aletidir. Kuru peçete ile de çıkmaz bu nedenler kulak çubuğunu kreme hafifçe batırıp ince detaylarda yanlış yaptığınız an kulak çubuğunu kullanabilirsiniz.
Eyeliner sürmenin yolları anlattık. Şimdi de görseller aracılığı ile bir kaç eyeliner sürmenin yollarını göstereceğiz.
Bu yazıdan sonra eyeliner sürmeniz umarım kolaylaşır. Sizlere yardım edebildiysek ne mutlu bizlere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir