Evliliklerin Kısa Sürmesinin Sebepleri ve Çözüm Yolları

Evliliklerin Kısa Sürmesinin Sebepleri ve Çözüm Yolları Nelerdir Sorusunun Detaylı Cevabı Konumuzdadır. Herkes sonsuz ve mutlu bir evlilik yaşamak ister. Evliliğine bu şekilde başlar. Fakat evlilikte yapılan bazı yanlış davranışlar evliliklerin kısa sürmesine sebep olur. Peki evlilikte yanlış olan davranışlar neler bunlardan haberdar mıyız? Gelin bakalım bu yanlış davranışlar nelermiş?
1. Aile eleştirisinde bulunmak. Eşlerden iki tarafta birbirlerinin aileleri ile ilgili eleştiri de bulunmamalı. Unutulmamalı ki saygı evliliğin en önemli direği. Kimse kimsenin ailesini sevmek zorunda değil fakat herkes saygı göstermek zorunda. Bu davranış ilişkinizi çok büyük derecede zedeler.
2. Eleştiri de bulunmak. Biz insanlar söylenmesi daha uygun şekli varken hep daha kötüsünü söyleriz. “Sen sadece kendini düşünen bir bencilsin” yerine “bu konuları benimle paylaşmaı isterim” arasında dağlar kadar fark vardır. Ama ikisinde de aynı şeyi dile getiririz. Birinde kışkırtırız birinde olmasını sağlarız. Dalga geçmek, isim takmak, dinlemez tavırlarda bulunmak onu değersiz hissettirecektir.
3. Olayları sonraya saklama. Hiçbir olayı sonraya saklamayın. Sonra dediğiniz her şey birikir ve bir gün patlama yaşarsınız.
4. Başkalarının yanında kavga etmek. Bu durum iki taraf açısından da rencide edici ve utan erici sonuçlar doğurur. İlişkinizi büyük ölçüde zedeler.
5. Biz olmaktan vazgeçmek. Hiçbir zaman biz yerine birer birey olmayı seçmeyin. Duygusal bağınızı kesinlikle koparmayın. Duygusa kopukluk boşanmanın en büyük nedenlerinden biridir.
6. Birbirinizi değiştirmeye çalışmayın. Davranışlarını değiştirmeye çalışmak istemesek de bazen kırıcı olabilir. Eşinizi olduğu gibi kabul edin. Unutmayın siz onu öyle tanıdınız ve öyle sevdiniz.
7. Problemleri uzatmak. Problemleri sürekli gündeme getirmek sizi üzer. Herkes dört dörtlük bir ilişki ister fakat kimsenin ki dört dörtlük değildir. Elbette ki sorunlarınız olacak. Önemli olan doğru yöntemle üstesinden gelebilmek.
8. Yalan söylemek. Evlilikte pembe yalan, beyaz yalan olmaz. Bunun altına sığınmayın. Eşinizin kızacağını bilsenizde söyleyin. Saklamak daha büyük sorunlar doğurur. Güzel ve uzun sürmesini istediğiniz bir evlilik hayal ediyorsanız yalan söylemenin bahanesini kesinlikle bulmayın. Size en iyi yardımı eşiniz sağlayacaktır.
Mutluluklar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir