Evlenecekler Dikkat

Evlenecekler Dikkat;
Ülkemizde her yıl 600 bin resmi nikâhın kıyıldığı, 6-7 milyar liralık büyüklüğe varan evlilik sektöründe, ‘salon’ sorunu meydana geldi.

Ruhsatında artık “Düğün salonudur” yazmayan işletmelerde düğün yapılamayacak.(İSTDO )İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmecileri Esnaf Odası’nın Yargıtay’a açtığı dava sonucunda ruhsatsız halde düğün faaliyeti yapılamayacağı kararını onadı.

İSTESOB Başkanı Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, düğün salonu açılmak istenen binanın inşaat ruhsatında “özellik arz eden bina” ibaresinin olması gerektiğini söyledi.

İSTDO Başkanı Faik Yılmaz, şöyle konuştu:
“Bu karar bize tebliğ edilince biz de işletme sahiplerinin kapatılmayla karşılaşmaması için bunu duyurmak istedik. Çünkü bu tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor, sadece İstanbul’u değil. Biz de diyoruz ki, 100 bin kişiye yakın vatandaşımız buradan ekmek yiyor, onlara istihdam sağlanmış.
Bu sadece düğün salonu olarak görülmemeli. Bunun yanında kuyumcular, tekstilciler, gelinlikçiler, çiçekçiler, pastacılar gibi birçok işletme sahibi ve çalışanları bu sektörden ekmek yiyor. Bu nedenle ‘özellik arz eden bina’ ibaresinin çıkarılması lazım. Belediyemiz bir Meclis kararı alsın. Bu ibareyi aramasın.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir