Evde Saç Maşasıyla Bukle Nasıl Yapılır – 301 kelime

Evde Saç Maşasıyla Bukle Nasıl Yapılır? Merhaba hanımlar bu konuda sizlere evde saç maşasıyla bukle nasıl yapılır? konusunu detaylıca açıklayacağız. Bu konuyu kuaförler veya işi bu olanlar için değil, tamamiyle evde saç maşasıyla bukle yapmak isteyen bayanlarımıza yönelik anlatıyoruz.
Son zamanların en gözde modalarından olan ve kadınların şık hissettiği saç modeli bukleyi yaptırmak için her zaman kuaföre gitmenize gerek yok. Hem zamanınızdan, hem paranızdan tasarruf etmeniz için evinizde bulunan saç maşası bunun için yeterli. Adım adım takip ederek saç maşasıyla bukle yapmayı öğrenebilirsiniz. Tek bilmeniz gerek saç maşası kullanmak.
Öncelikle başlamadan önce şunu bilmelisiniz: Eğer bukleleriniz sıkı olsun istiyorsanız ince maşa, eğer bukleleriniz geniş olsun istiyorsanız kalın maşa kullanarak yapmalısınız.
Evde bukle yapma adımları:
• Öncelikle saçlarınızı yıkadıktan sonra tamamen kurutun. Nemli veya ıslak kalmasın, acele etmeden tamamen kuruduğuna emin olun.
• Maşanızı uygun sıcaklığı yakalayana kadar bekleyin. Tamamen ısındığına veya fazla ısındığına emin olmadan kullanmayın.
• Kreminizi saçlarınıza abartmadan orantılı olarak sürün. Şekillendirici krem geç bozulmasını ve buklelerin sağlam kalmasını sağlayacaktır.
• Maşayı yan tutun ve saçlarınızın uçlarından 2 veya 3 cm kalacak şekilde saç köklerinize doğru maşanın alt plakasına saçlarınızı sarın. Maşayı saçlarınızı sarın. Aman dikkat yanmasın!
• Maşanızı aynı anda hem dışa doğru çevirerek hem de aşağı doğru çekerek uçlara doğru yavaş yavaş indirin. Yani kısacası bukle oluşturacaksınız maşanızla.
Sonuç olarak istediğiniz şekil hazır! Parlak ve kabarık saçlarınız oldu, üstelik kendiniz evinizde yaptınız.
Ayrıca; daha büyük bukleler oluşturmak için saçınızın daha büyük tutamlarını tutarak sarın, daha küçük bukleler için daha az tutam.
Son olarak korumak ve canlılığı arttırmak için saç spreyinizi sıkın, hazırsınız!
Ek olarak; Daha doğal buklelere sahip olmak için yani bozuk maşa denilen şekile sokmak için maşayı açtıktan sonra saçlarınızı geniş büyük bi tarakla güzelce tarayın ve açın. Geniş bir tarağınız yoksa elinizle de açabilirsiniz, parmaklarımızı tarak gibi geniş kullanın. Sonuç olarak kendiliğindne oluşmuşcasına dağınık ve doğal bir görüntüye sahip olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir