Erkekler için saç bakımı

Erkeklerin saç kökleri bayanlara göre yüzeye daha yakındır. Bu sebeple erkekler saçlarına daha fazla özen göstermelidirler. Erkeklerde bir de genetik saç dökülme sorunu olabilir. Buna rağmen, saç bakımı ve dökülmeden koruma çok önemlidir.

Erkeklere saç bakım önerileri

En önemlisi, saçlarınızı yıkadıktan sonra dışarı çıkmamalısınız. Islak saçla dışarı çıkıldığında saçların dökülmesi hızlanır, saçlar yıpranır ve güçsüzleşir.
Günlük yaşamınızda jöle kullanmaktan kaçının. Saç derisindeki gözenekleri jöle ile tıkarsanız, saç derisi nefes almaz, bir de dışarı çıkılırsa saç dökülmesi kaçınılmazdır. Bu hem erkekler, hem bayanlar için geçerlidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra sadece uçlarını uçlarını jölelerseniz daha az dökülürler.

Saç dökülmesine karşı maske

Bu maske iki aşamalıdır:

1-Malzemeler: 1 diş sarımsak, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
Yapılışı: Sarımsağı ezin, zeytinyağı ile karıştırıp, saç diplerine masaj yaparak uygulayın. 20 dakika bekletip, saçınızı yıkayın.

2-Bir yemek kaşığı iri tuzla saç dibine masaj yapın. 15 dakika sonra yıkayın.
Bu maskeyi haftada bir kez yapmanız gerekir. Maskenin saç çıkarıcı özelliği de vardır.

Yağlı saçlar için kurutucu toz

Malzemeler: 1 bardak nişasta, 1 tatlı kaşığı karbonat.
Malzemeleri karıştırın, avucunuza dökün ve aynanın karşısına geçip saçlarınızı yıkar gibi, saçınıza sürün. Sonra saçlarınızı çırpın, tozlar kalmayacak şekilde temizleyin. Karışım jöle etkisi yaparak, saçları kurutuyor. Saçları çabuk yağlananlara pratik bir çözümdür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir